Obyvatelé chatové lokality Na Lesích ve Vráži se už delší dobu bojí o své zdraví. „Když se za tmy vracím z autobusu domů, musím jít zhruba dva kilometry po komunikaci, která je vymletá a samá díra. Protože na cestě není jediná lampa veřejného osvětlení, není vidět, kam člověk šlápne. Každý den si proto oddechnu, že jsem se ve zdraví dostala domů,“ stěžuje si Marie Vozdecká z Vráže. Stejně jako ona je na tom i Vladimír Holoubek, kterému je 87 let, Jiří Hamr a další lidé, kteří v lokalitě Na Lesích žijí.

V této oblasti stojí zhruba 380 chat. Některé jsou obývány i trvale. Každý z jejich majitelů odvede obci na dani z nemovitosti kolem 400 korun. „Tato hororová komunikace patří do majetku obce. Z tohoto důvodu po jejím vedení už více než rok požadujeme opravu. Obecní úřad ale na naše stížnosti nereaguje a životní podmínky obyvatel této lokality ho zřejmě nezajímají,“ dodává Marie Vozdecká.

Starostka Vráže Hana Maivaldová popírá, že by si z této části obce někdo z obyvatel či chatařů na kvalitu komunikace v poslední době stěžoval. Sama ale uznává, že je její stav nevyhovující. „ Je opravdu v hrozném stavu. Obec by ráda lidem pomohla, ale hospodaří jen se sedmimilionovým rozpočtem. Na pořádnou opravu komunikace nemá dostatek finančních prostředků. Nepočítáme u ní ani s instalací veřejného osvětlení,“ uvedla starostka.
Jak ale dále uvedla, obec nenechá obyvatele a chataře lokality Na Lesích na holičkách. „Stačí, když nám lidé řeknou, že mají na komunikaci díry
a že si je jsou ochotni sami vyspravit. My jim pak po domluvě zadarmo dovezeme tři či pět aut štěrku,“ informovala Hana Maivaldová.

Příjezdová cesta do vrážské lokality Na Lesích je v hrozném stavu. Trpí lidé i motorová vozidla.