Ta přinesou úpravy místních hlavních komunikací. Středočeský kraj chce zrekonstruovat silnici v Plzeňské a Jungmannově ulici.

Tato investiční akce, která má trvat půl roku, zahrnuje i výstavbu tří kruhových objezdů a nových chodníků. Náklady na ní jsou ve výši 150 milionů korun.
„Město Králův Dvůr odsouhlasilo smlouvu na spolufinancování projektu Rekonstrukce ulice Plzeňská a Jungmannova. Tu mu předložilo, a také odsouhlasilo, už bývalé vedení Středočeského kraje," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Plzeňské ulice se rekonstrukce dotkne v úseku od dálničního přivaděče až ke králodvorské křižovatce Na Knížecí. Součástí této investiční akce je výstavba dvou kruhových objezdů v Králově Dvoře a jednoho v Berouně.

Kruhový objezd se v Králově Dvoře vybuduje v Zahořanech a druhý na křižovatce Na Knížecí. V Berouně je naplánován u čerpací stanice Benzina.
„Výstavba kruhového objezdu na křižovatce Na Knížecí je také důvodem, proč celý tento projekt tlačíme tolik kupředu. Tato křižovatka je nejnebezpečnější v celém berounském regionu," vysvětlil Petr Vychodil.

Představitelům Králova Dvora se v průběhu dvou let podařilo dojednat zajištění projektové dokumentace na náklady Středočeského kraje nejen na tuto rekonstrukci, ale i na výstavbu nových chodníků podél obou ulic. Takže součástí této rozsáhlé stavební akce bude i výstavba nového chodníku v Jungmannově ulici až k základní škole.