Pracovníci berounské hygienické stanice mají na letošní letní prázdniny nahlášeno celkem 13 dětských táborů.

K nejznámějším z nich patří stanový tábor na fotbalovém hřišti v Otročiněvsi, který zde každoročně staví králodvorští pionýři, a skautský tábor v Novém Jáchymově. „Letos jsme v Otročiněvsi stavěli tábor už potřinácté. Poprvé jsme ho postavili v roce 1994. Rok na to už děti spaly ve stanech. Během letních měsíců se ve stanech vystřídá několik pionýrských skupin. My jsme přijeli 14. července a strávíme v této krásné krajině dva týdny,“ informoval vedoucí letního tábora králodvorské pionýrské skupiny Pětka Trubská Pavel Vlasák.

Ve stanech na fotbalovém hřišti v Otročiněvsi nyní pobývá 48 dětí a 20 vedoucích. „Vedoucí jsou většinou odrostlé děti, které sem s námi na tábor jezdí už spoustu let. Kromě dětí z Králova Dvora zde máme i chlapce a děvčata z okolních obcí a měst. Také z Berouna a dokonce i z Ostravy. V Králově Dvoře mají například babičku či jiné příbuzné,“ vysvětlil Pavel Vlasák.

Otročiněvský tábor má velkou podporu i u představitelů Městského úřadu v Králově Dvoře, který pionýrům poskytl finanční příspěvek. „Je to tady vážně prima. Pobyt nám nezkazí ani časté zvraty počasí. Když bylo velké vedro, hráli jsme v potoce různé mokré hry. Když se ochladilo, tak jsme zase sportovali,“ svěřila se patnáctiletá Adéla Vávrová. Ta už strávila v Otročiněvsi třetí prázdniny. Alena Ligaunová je na pionýrském táboře letos počtvrté. „Jezdím sem ráda. Je to tady super. Když byly ale ty hrozné bouřky a v noci blýskalo, s holkama jsme se dost bály,“ svěřila se třináctiletá dívka.

Kousek od jáchymovských rybníků tráví zase volný prázdninový čas členové hořovického skautského oddílu. „Denně vařím pro dvaadvacet lidí. Když máme k obědu knedlíky, dělám je ze dvou kil mouky,“ svěřila se Ludmila Konrádová, která se stará o hladové žaludky hořovických skautů.

S manželem, který skauty vede, zde tráví dovolenou. „Pokaždé si říkám, že je to naposled, ale manžel mě další rok zase umluví,“ poznamenala
s úsměvem Konrádová. Pobyt v rekreační oblasti, kam krajina v Novém Jáchymově patří, se dětem líbí. „Hrajeme zajímavé hry. Nejhezčí ale bylo, když jsme spali pod širákem,“ chválila pobyt na táboře dvanáctiletá Martina Karbanová.

Snímky z táborů najdete ve fotogalerii:

berounsky.denik.cz/multimedia/galerie/88315.html