Tubus z leštěné nerezové oceli bude se svými 44 metry jednou z nejdelších atrakcí tohoto typu v České republice a v Berouně potěší nejen děti, ale i dospělé. V místě zbývá pouze osadit signalizační zařízení, doplnit provozní řád a dodělat několik dalších dílčích prací.

O provoz skluzavky se bude starat městská společnost Berounská sportovní. „V následnících dnech se budou provádět terénní úpravy ve svahu a kolem skluzavky a během tohoto týdne se rovněž dokončí finální podoba dojezdové části pod kopcem,“ sdělil Antonín Marx, ředitel městské společnosti Berounská sportovní, která se bude o provoz skluzavky starat.

Přesný termín otevření podle Marxe zatím není znám, plánuje se ale na konec dubna.

Atrakce ještě není ani v provozu a už ji stihli poškodit vandalové, konkrétně sprejeři, kteří na zbrusu nový povrch leštěné oceli nasprejovali tagy. „Sprejerství, kdy byl poškozen dojezd skluzavky, jsme řešili ani ne po deseti dnech od instalace. Museli jsme zajistit vyčištění. Přál bych si, aby se lidé ke skluzavce chovali slušně,“ poznamenal Marx.

Skluzavka bude fungovat bezobslužně a bude přístupná během dne. Po zbytek času, od večera do rána bude vstup do tubusu na obou koncích chráněn uzamykatelnými poklopy.

Velkým tématem mezi občany je i bezpečnost v době, kdy bude skluzavka otevřena. Z tohoto důvodu se zvažuje instalace kamer, které by místo monitorovaly.

Město Beroun se do projektu za zhruba 2,5 milionu korun pustilo s podporou Nadace Tipsport, která jej zaplatila v plné výši.