Tubus z leštěné nerezové oceli bude se svými 44 metry jednou z nejdelších atrakcí tohoto typu v České republice a v Berouně potěší nejen děti, ale i dospělé. V místě zbývá pouze osadit signalizační zařízení, doplnit provozní řád a dodělat několik dalších dílčích prací.

O provoz skluzavky se bude starat městská společnost Berounská sportovní. „V následnících dnech se budou provádět terénní úpravy ve svahu a kolem skluzavky a během tohoto týdne se rovněž dokončí finální podoba dojezdové části pod kopcem,“ sdělil Antonín Marx, ředitel městské společnosti Berounská sportovní, která se bude o provoz skluzavky starat.

Medvědí výběh v Berouně.
Probuzení do jara? Berounští medvědi Kuba a Matěj zimní spánek neznají

Přesný termín otevření podle Marxe zatím není znám, plánuje se ale na konec dubna.

Atrakce ještě není ani v provozu a už ji stihli poškodit vandalové, konkrétně sprejeři, kteří na zbrusu nový povrch leštěné oceli nasprejovali tagy. „Sprejerství, kdy byl poškozen dojezd skluzavky, jsme řešili ani ne po deseti dnech od instalace. Museli jsme zajistit vyčištění. Přál bych si, aby se lidé ke skluzavce chovali slušně,“ poznamenal Marx.

Instalace skluzavky na berounské Městské hoře
Ocelová skluzavka na Městské hoře je těsně před dokončením. Projekt víří emoce

Skluzavka bude fungovat bezobslužně a bude přístupná během dne. Po zbytek času, od večera do rána bude vstup do tubusu na obou koncích chráněn uzamykatelnými poklopy.

Velkým tématem mezi občany je i bezpečnost v době, kdy bude skluzavka otevřena. Z tohoto důvodu se zvažuje instalace kamer, které by místo monitorovaly.

Šéfredaktor Berounského deníku Radek R. Kaša
KOMENTÁŘ: Je skluzavka na Městské hoře opravdu takovým přešlapem?

Město Beroun se do projektu za zhruba 2,5 milionu korun pustilo s podporou Nadace Tipsport, která jej zaplatila v plné výši.