Při slavnostním zahájení provozu připomněla berounská starostka Soňa Chalupová (ODS), že skluzavka je začátkem rozsáhlé akce, která povede k rekultivaci lesoparku.

Atrakci za zhruba dva a půl milionu korun zaplatila Nadace Tipsport. „Jde o další dar Berouňákům, kteří tak dostali novou možnost, jak užívat veřejný prostor,“ uvedla na místě ředitelka nadace Lucia Štefánková.

Instalace skluzavky na berounské Městské hoře
Ocelová skluzavka na Městské hoře je těsně před dokončením. Projekt víří emoce

Jako první si po přestřižení pásky a křtu šampaňským vyzkoušel jízdu místostarosta města Dušan Tomčo (Nezávislí Berouňáci), který před startem ocenil, že se podařilo berounský lesopark toboganem oživit.

Největší radost z atrakce měly děti, kterých přišlo v doprovodu učitelek přes dvě stě. Postupně se všechny na toboganu střídaly. Školáci, kteří čekali, si dlouhou chvilku krátili hýskovskou zmrzlinou.

Poškozená berounská skluzavka.
Ještě se nejezdí a vandalové už skluzavku v Berouně poškodili. Vyrvali víko

Ještě než byla atrakce otevřena, už se na ní podepsali vandalové. Dokonce dvakrát. V prvním případě doslova, když ji někdo na konci března počmáral sprejem. O necelý měsíc později zase někdo vypáčil a poškodil víko v dojezdové části.

S nápadem na berounský tobogan přišel před časem dnes už bývalý zastupitel Radek Dolejš. Stavbu měla na starosti Berounská sportovní v čele s ředitelem Antonínem Marxem, v jejíž správě nadále zůstává.

Berounská skluzavka už od začátku vyvolávala v Berouně rozporuplné reakce a ne všichni novou atrakci vítali, a to jak v řadách veřejnosti, tak mezi opozičními zastupiteli.

Jízdy na toboganu

- nástup je pod dětským hřištěm u medvědária, pod schodištěm
- dojezd se nachází nad spodním rozcestím u ulice Křenovka
- atrakce je určena všem osobám od 120 centimetrů výšky
- otevřena bude vždy od března do října od 6 do 20 hodin
- přístupná je pouze za příznivého počasí
- je pod stálým dohledem kamer

Zdroj: web města