Soutěž pokračovala ve svižném tempu po celou dobu. „Červená, oranžová, zelená,“ odpovídaly děti na otázku, jaké barvy jsou na semaforu. První body posbírali Matěj, Adam, Ema, Pavlík a Vašek. Soutěž měla spád, berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková kladla soutěžícím další otázky a policista Vlastimil Pocar připisoval dětem další a další body. Na nejlepší soutěžící přeci čekala odměna.

Dopravní kroužek v Praskolesích vede přibližně deset let učitelka Jana Šopejstalová. „Beseda s policisty je každoročním zpestřením,“ uvedla a dodala, že děti v kroužku poznávají dopravní značky a patří sem i jednoduché dopravní testy, promítání filmů, první pomoc a děti se seznamují i s důležitými telefonními čísly. „Povídáme si nejen o dopravně, ale děti upozorňujeme například i na to, že si nemají nic brát od cizích lidí a že s nimi nemají nikam odcházet,“ pokračuje Jana Šopejstalová.

Vždy na jaře dostanou školáci v Praskolesích dávku osmi dvouhodinových lekcí. „Jarní termín volíme záměrně. Je to doba, kdy děti začínají jezdit na kole a více si hrají na hřištích,“ vysvětlila učitelka Jana Šopejstalová s tím, že se společně věnují bezpečnosti v obci i širším okolí, kroužek končí společným výletem na kole.

Dopravní kroužek navštěvují děti od prvního do pátého ročníku. „Dříve byl určený pouze starším dětem, ale vzhledem k tomu, že se počet chlapců a dívek v předchozích letech snižoval, dostali možnost další školáci. Nyní se trend otáčí, dětí přibývá,“ zmínila učitelka.

Beseda a soutěž s berounskými policisty se konala v týdnu preventivního projektu s názvem Zebra se za tebe nerozhlédne. Řada soutěžních otázek byla na toto téma zaměřena. „Nejvíc se mi líbilo, jak jsme hádali značky. Dostala jsem ale jen jeden bod, značky se budu víc učit,“ prohlásila po skončení soutěže sedmiletá Vanda. Dárek od policistů si nakonec odnes domů každý školák.