Setkání se zúčastnili žáci z celé školy. „Program probíhá nejen ve třídách, ale i na školním dvoře a v místní hasičské zbrojnici, je přizpůsobený věku dětí,“ uvedla ředitelka 1. základní školy v Hořovicích Eva Krištufová.

O tom, že čtvrteční vyučování mělo naprosto jinou podobu než obvykle, svědčil ruch na zmíněném školním dvoře. Chlapci a děvčata 
z prvního stupně vyjeli těsně po osmé hodině ranní na vyznačenou trasu s dopravními značkami. „Hřiště se mi líbí úplně nejvíc, rád se na něm projedu,“ prohlásil desetiletý Matyáš Malec z Praskoles, který navíc prozradil, že většinu dopravních značek už zná. Znalost značek si mohli prověřit i další školáci, a to ve třídě, kde se setkali s policistkou Marcelou Pučelíkovou. „Pro děti máme připravené i testy, domů si pak odnesou otisky prstů,“ přiblížila část programu dopravní výchovy Marcela Pučelíková.

V dalších třídách se děti setkaly s vojáky i záchranáři. „Děti učíme základy první pomoci, program je rozdělený do teoretické a praktické části. V dalších dvou hodinách žáci navštíví stanoviště záchranné služby,“ uvedla podrobnosti Alena Zemanová, která se dětem představila jako zdravotnický záchranář.

Stanoviště zdravotní záchranné služby nebylo jediným místem, kam se hořovičtí školáci v rámci včerejší akce vydali. Na své základně je přivítali i profesionální hasiči. Děti se zde seznámily nejen s jejich technikou, ale i s jejich činností. Setkání s názvem Kurz ochrany člověka za mimořádných okolností se 
v hořovické první základní škole koná pravidelně dvakrát do roka, a to na podzim i na jaře.