„Naši školáci mohli obdivovat krásy Londýna, zejména Westminsteru, Big Ben, Trafalgar Square, Buckinghamský palác a další. Vše si pak prohlédli z výšky obřího kola London Eye. Navečer děti čekal těžký úkol – domluvit se s anglicky mluvící rodinou, kde byly ubytovány," uvedla za osovskou školu učitelka Soňa Kocmanová a doplnila, že v rodinách na všechny čekalo přátelské přivítání i večeře.

Členové osovské výpravy se opět sešli následující ráno a vypravili se za dalším poznáváním. Tentokrát do školního centra, kde na školáky čekaly anglicky mluvící lektorky Angela a Debbie. „Po celé dopoledne děti konverzovaly na daná témata spolu s dalšími studenty. Odpoledne pak strávily ve filmových atelierech Harry Potter Studios. K vidění byly rekvizity ze známých filmů, kulisy, kostýmy. Školáci si vyzkoušeli létání na nimbusu, jízdu vlakem do Bradavic a cestou sbírali razítka do speciálních pasů," popisuje Soňa Kocmanová s tím, že šlo o neskutečný zážitek, se kterým se všichni opět vraceli k rodinám.

Další den po společné konverzaci každý obdržel certifikát o absolvování kurzu se svým hodnocením. „Odpoledne jsme se vydali na prohlídku městečka Brighton s oblázkovou pláží a navštívili mořské akvárium Sea Life Center. Zde byla k vidění spousta mořských živočichů. Na zpáteční cestě do rodin jsme zavítali k Bílým útesům, abychom si mohli na oblázkové pláži nasbírat mušličky a kamínky pro štěstí," zmínila učitelka osovské základní školy.

Pátý den Osovští prožili v Londýně. Prohlídka města začala návštěvou muzea voskových figurin Md. Tussaud´s, kde žáci i učitelé obdivovali spoustu osobností ze světa sportu, zábavy i politiky. Vyzkoušeli si místní metro a dojeli k Toweru, prozkoumali Tower Bridge, obdivovali jachty i královskou loď a tunelem pod řekou Temží se přesunuli do Greenwich. U Královské observatoře si nařídili přesný čas a na nultém poledníku si vyzkoušeli stát každou nohou na jiné polokouli.

S hlavním městem se Osovští rozloučili na vyhlídce a vydali se na dlouhou cestu zpět domů. Cesta to byla náročná, ale bohatá na nové zkušenosti, ale hlavně plná nezapomenutelných zážitků. Škola získala na tento projekt dotační podporu, která je zaměřená na výuku cizích jazyků.