Jízda na dopravním hřišti podle pravidel, jízda zručnosti, praktická zkouška ze zdravovědy a testy. To vše museli školáci zvládnout přidopravní soutěži, na kterou přijeli do Berouna kluci a holky z několika škol regionu, a to v úterý 24. dubna.

Dopravní soutěž pořádá BESIP a ministerstvo dopravy. Na včerejším okresním kole se představili školáci nejen z Berouna, ale například i z Osova, Hýskova, Zaječova, Litně a Broum. „Soutěžící jsou rozděleni podle tříd do dvou kategorií. Jezdí čtyřčlenná družstva. Vždy dva chlapci a dvě dívky a trasu musí projet určených stanovišť," uvedla za pořadatele Veronika Cibulková.

Vítězi se nakonec v mladší i starší kategorii stali žáci z Broum, postupují tak do dalšího kola soutěže.

Na soutěži však všechny děti nedostaly stejnou šanci. Na akci měly totiž k dispozici kola pro děti ve věku deseti let. Kdo byl menšího vzrůstu, měl co dělat, aby se například při jízdě zručnosti na kole vůbec udržel.

Zástupce pořadatele však chybu odmítá. „Máme kola pro desetileté děti. Jestliže učitelka vybrala menšího soutěžícího, tak má menší pravděpodobnost lepšího umístění," konstatoval za BESIP Dan Švanda a zároveň přiznal, že velikost jízdních kol nebyla učitelkám předem známá. „Navíc přijely mladší děti, než bylo uvedeno v propozicích soutěže. Domů jsme je ale neposlali, nechali jsme je projít soutěží," uzavřel za pořadatele Dan Švanda.