Disciplíny projektu už čtvrtým rokem poctivě plní školáci ze Zaječova. „V hodinách tělesné výchovy se věnují sprintu, trojskoku nebo hodu medicimbálem," uvedla příklady disciplín Olympijského víceboje ředitelka Základní školy Zaječov Marie Ernestová

Díky tomu se Zaječovští nyní dostali mezi osmadvacet škol v České republice, které olympijský tým navštívil a připravil pro ně trénink s ambasadorem, se známým úspěšným sportovcem. „Zaječovské děti měly možnost zacvičit si s Petrem Pilátem, vynikajícím freestylovým motokrosařem a mistrem Evropy. Nejenže byl velmi příjemný, ale jako bonus nám přivezl ukázat svoji motorku, s níž dosáhl už mnohých úspěchů," pokračuje ředitelka zaječovské školy Marie Ernestová.

Celou akci, které se zúčastnila také starostka obce Zaječov Irena Nezbedová, moderoval sedminásobný mistr světa ve freestyle footbagu Honza Veber a předvedl divákům své triky. „Věříme, že celý program motivoval děti nejen k usilovnějšímu zapojení do projektu, ale i k pohybu a každodennímu sportování jako součásti životního stylu," prohlásila ředitelka školy.

Návštěva týmu Olympijského víceboje není první odměnou za účast v projektu. Zaječovští slavili úspěch i v době, kdy se v kategorii škol do sto padesáti žáků umístili na druhém místě v počtu zapojených žáků školy. Nejenže mohli navštívit Český olympijský výbor, ale získali i finanční příspěvek na sportovní vybavení.

Zaječovští školáci se sešli s týmem projektu Sazka Olympijský víceboj v sále Lidového domu, který jim slouží jako tělocvična. Úspěchy tak slaví, aniž by měli prostory vhodné ke cvičení přímo ve škole. Jak uvedli zástupci základní školy, její výstavba je zařazená do dlouhodobého strategického plánu. Na svou vlastní školní tělocvičnu si zaječovští ještě pár let počkají. Už nyní se ale mohou těšit z nového víceúčelového hřiště, které bylo v blízkosti školy otevřené na konci minulého školního roku. Do jeho výstavby vložil kraj 774 tisíc korun, obec 101 tisíc.