Přes počáteční nedůvěru rodičů a učitelek stavebníci rozšíření mateřské školy v berounské čtvrti Zavadilka přes prázdniny zvládli. Od září tak školka zvýší svou kapacitu, z původních 24 dětí jich nyní na Zavadilku bude chodit 42. Berounští zastupitelé se rozhodli poskytnout školce doumilionovou finanční injekci a rozšířením kapacity školky vyhověli zvýšené poptávce rodičů.

„V červnu jsem vůbec nečekala, že se vše podaří dokončit. Nyní už finišujeme. Uklízíme, aby se prostory co nejdřív zaplnily dětmi. Bohužel do začátku nového školního roku to nestihneme, ale předpokládám, že během prvních čtrnácti dnů v září nové prostory připravíme k provozu,“ uvedla zástupkyně ředitelky zavadilské školky Hana Davidová.

Vedení školky včas informovalo rodiče, že školní docházka bude o několik dní opožděna. „Jedna třída bude fungovat od 1. září, takže rodiče, kteří jsou zaměstnaní, si s umístěním dětí nemusí dělat starosti. Ostatní jsme ale už při zápisu a následně telefonicky informovali, že nástup jejich dětí budeme muset o několik dní odložit,“ dodala Hana Davidová.

Místní obyvatelé rozšíření zavadilské školy vítají. „Zavadilka se mění před očima, její obyvatelstvo omládlo. Stěhují se sem mladé rodiny s dětmi, které chtějí umístit své potomky v místě bydliště. Bylo otázkou času, kdy se kapacita školy musela začít řešit,“ uvedla obyvatelka Zavadilky Kateřina Špetová. Kromě dětí ze Zavadilky do místní školky spádově patří i děti z Jarova. O školku mají zájem ale i lidé z okolních obcí, například Koněprus.

Město Beroun bude rozšíření kapacity školek řešit i nadále. Nyní připravuje přestavbu bývalých jeslí na Velkém sídlišti na novou školku.