Potřebnou kapacitu nemají ani v Hořovicích. V současné době řeší tento problém v Mateřské škole ve Větrné ulici. Aby v ní mohlo město rozšířit stávající prostory nástavbou, musí nejprve budovu školky získat do vlastnictví. Objekt dosud vlastní ministerstvo školství. „Ministerstvem jsem byl ujištěn, že převod budovy na město bude zajištěn do konce dubna letošního roku,“ uvedl starosta Hořovic Luboš Čížek.

Město investuje do projektu

Zastupitelé města plánují v mateřské škole investovat do rozsáhlé nástavby, díky které zde přibyde několik tříd. Město počítá zhruba se třemi až pěti. V současné době už na rekonstrukci předškolního zařízení město zadalo vypracování projektu. „Město sice už jeden projekt na přístavby budov má, ale ten pochází z roku 2001 a našim záměrům nevyhovuje. Proto budeme mít zcela nový projekt. Jeho vypracování potrvá asi tak tři měsíce,“ vysvětlil Luboš Čížek.

Výstavbou nového pavilonu se chystají řešit problémy

s kapacitou v Mateřské škole Pod Hájem i představitelé Králova Dvora. „Přístavba nového pavilonu si vyžádá investiční náklady zhruba ve výši 10 milionů korun. „Králův Dvůr se neustále rozvíjí a přibývá v něm rodin s malými dětmi. Přestože nový pavilon bude stát hodně peněz, město je musí zajistit,“ informoval místo〜starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

V mateřské škole Pod Hájem nastal kapacitní zlom už v roce 2006. „Tehdy jsme poprvé nedokázali přijmout všechny děti, o jejichž umístění rodiče žádali,“ upozornil ředitel Mateřské a základní školy Králův Dvůr Evžen Krob. V loňském roce musela školka odmítnout už dvacet dětí.

S nevyhovující kapacitou v mateřské škole bojovali v loňském roce i představitelé Hýskova. Nakonec našli prozatímní řešení a třídu v horním patře mateřské školy rozšířili o půdní vestavbu. Vznikla zde jedna velká prostorná třída. „Kapacita školky se rozšířila o pět míst,“ uvedla starostka Hýskova Ivana Týlová.

S rozšířením kapacity mateřských škol počítá také rozpočet města Berouna pro rok 2008. V Mateřské škole na Zavadilce vznikne další třída
a kapacita zařízení se tak navýší ze současných 28 na 40 dětí. Mateřskou školu Drašarova v Hlinkách čeká v roce 2009 střešní nástavba spojená se zateplením objektu. Tentýž rok je v plánu přestavba budovy bývalých jeslí, které slouží jako družina pro 2. základní školu v Preislerově ulici, na mateřskou školu