Do říše pohádek se v průběhu celého pracovního týdne mohly přenést všechny děti, které v rámci svých školních výletů navštívily letní akci Pohádkový hrad Točník.

O druhý ročník pohádkového programu plného her a veselých soutěží byl skutečně mimořádný zájem. Na zříceninu hradu zamířily tisíce malých návštěvníků.

Hned u vstupu do hradu se dětí ujaly kouzelné bytosti, které je provedly celým Točníkem a ukázaly jim řemeslné dílny i stánky s ručně vyráběnými předměty, zavedli je do divadla, ale i za sokolníkem. Malé návštěvníky bavili ale i kreslíři, řezbáři a krajkářky, všichni se dokonce mohli svézt na koních. Po celý den od pondělí až do dnešního dne děti těšily veselé hry a soutěže plné kouzel, za které si malí žáčci odnášeli vždy nějakou sladkou odměnu.
„Každý den od deváté hodiny ranní až po čtvrtou hodinu odpolední navštíví pohádkový program zhruba sedm až osm set dětí,“ říká jedna z organizátorek Markéta Bílková. Její slova rozhodně potvrdily zástupy dětí a také parkoviště plné autobusů s výletníky.

Radost a veselí bylo vidět na všech dětech. „Moc se mi tu líbí. Nejvíc střílení míčkem a taky koníci,“ řekl nadšeně sedmiletý Mareček. „Já jsem byl taky na koníčkách a mamince jsem koupil prstýnek,“ připojuje se s radostí v očích jeho vrstevník Kubík.