Akci Skotačení se Skoty si návštěvníci užili o víkendu. Zábavu si zde našli malí i velcí. Dospělé muže lákaly především skotské soutěže, při kterých nosili kládu, nebo házeli kamením. „Překvapil nás velký zájem o tyto disciplíny. Je vidět, že muži i v dnešní době rádi předvádí svou sílu a umění," chválil návštěvníky kastelán hradu Točník Petr Zemánek. Hry si užily i děti a sokolník se svými opeřenci zaujal samozřejmě úplně všechny. Na programu akce byla i výuka skotských tanců a nechyběly šermíři, divadelníci a komedianti.

Hry a zábava nejsou jedinou doménou hradu Točník. V současné době se nejen zástupci hradu Točník a občanského sdružení Nudle, ale i návštěvníci snaží vrátit medvědy na hrad. K tomuto projektu přispěla již květnová benefiční akce s názvem Medvědi na hrad. Další nese název Medvědí točení a lidé ji mohou navštívit v sobotu 21. července. „Polovina ze zakoupené vstupenky bude věnována na obnovu medvědína," sdělili zástupci hradu Točník. Kdo se vydá na tuto akci, přispěje nejen k tomu, že by se od podzimu mohl nový výběh stát domovem medvědích mláďat Martina a Agáty, ale užije si také dobrou zábavu. O tu se postará historická skupina Praha Jagellonica 1471 s ukázkami dobové bojové techniky či kapela Quercus se svou středověkou hudbou. Nebude chybět ani kytaristka a zpěvačka Barbora Černá. Na své si přijdou i ti nejmenší, budou pro ně připravené maskérské dílny s malováním na obličej a jízda na ponících.

O prázdninách se lidé mohou těšit i na oblíbenou akci s názvem Konina aneb svět očima koní, která se uskuteční první srpnovou sobotu a bude plná neobvyklých vystoupení. Mezi srpnové akce patří i tradiční Netopýří večírek.