Počasí pořadateli přálo, a tak ve 14 hodin slavnosti zahájil Funny Orchestra s jednotlivými bloky písniček. Ať už to byly lidovky, filmové a muzikálové písničky nebo popové a světové melodie. Následovalo divadlo Mazec, které svým programem vtáhlo nadšené děti přímo do děje.

Bohatý byl výběr atrakcí včetně oblíbených labutí a autodromu, ve stáncích s občerstvením bylo možné si ze širokého sortimentu vybrat podle chuti. Na děti čekalo i jejich oblíbené tetování a malování na obličej.

Před 18. hodinou přivítal moderátor Petr Rychlý na pódiu starostu města Petra Vychodila spolu se zastupiteli v čele se senátorem Jiřím Oberfalzerem. Ten byl spolu s místostarostkou Jitkou Egartovou pověřen předat ceny vítězům fotografické soutěže vyhlášené městem, kdy byly zaslané fotografie vystaveny v obřadní síni na králodvorském zámku.

Poté se návštěvníci, kterých na tradiční akci na zámek dorazilo několik stovek, zhlédli Trial show Martina Šimůnka, trojnásobného mistra světa v biketrialu, kde se až tajil dech nad kousky, které divákům předváděl. Vždyť dokázal na svém kole "vyskákat" pomocí překážek až na střechu místního WC či přeskočit několik lidí.

Na venkovním pódiu vystoupila se svou kapelou Band, Anna Slováčková, kterou vystřídal Petr Rychlý, a hlavní hvězdou slavností byla zpěvačka Monika Bagárová. Na závěr nad zámečkem zářil tradiční bohatý a pestrobarevný ohňostroj, na který do Králova Dvora přijíždějí návštěvníci ze širokého okolí, například z Berouna, Zdic nebo Žebráku.