Noční výjezdy a pohotovost na telefonu. S tím mají spojené první mrazivé dny pracovníci společnosti Ave.cz, která má v Hořovicích na starosti úklid města. Podle obyvatel Hořovic je první náledí nezaskočilo. „V minulých dnech byl na chodnících led, od rána však už byly posypané,“ konstatovala hořovická obyvatelka Jana.

A jak vypadá kontrola chodníků v praxi? „Dispečer sleduje počasí a přibližně dvakrát za noc vyjede na prohlídku kritických míst. Jedná se například o příkrý chodník od nádraží nebo schodiště k lidovému domu,“ vysvětlil za Ave.cz Jiří Kubec.

„V případě námrazy nebo sněhu vyjedou do terénu další pracovníci,,“ doplnil Kubec.

Hořovičtí drží pohotovost i v očekávání vydatné sněhové nadílky. Na pokyn vyrazit do akce čekají i řidiči speciálních vozidel s posypem a několik protisněhových operativních týmů společnosti.

„Máme připravena dvě velká vozidla s posypovou nástavbou s radlicí, multikáru s posypem a radlicí, malotraktor na posyp a odhrnování chodníků a dva speciály na prohrnování v zúžených prostorách. V případě kalamity jsou k dispozici traktory s pluhem,“ řekl Jaroslav Nálevka ze společnosti Ave.cz.
Podle něho je firma v případě sněhové kalamity schopná operativně nasadit desítky brigádníků.

Komplikace při odklízení sněhu ovšem tradičně způsobují špatně zaparkovaná vozidla.