„Není to soutěž a vlastně to není ani hra, je to zábava, poučení a hlavně radost, dozvědět se něco nového, najít něco zajímavého, objevit něco nepoznaného,“ láká na tuto aktivitu spolek. Více informací ZDE.

Obec Mezouň zveřejnila návrh na nový územní plán
Obec Mezouň na svých webových stránkách zveřejnila návrh zadání nového územního plánu, do kterého je možno nahlédnout elektronicky nebo osobně na obecním úřadu. Každý občan má třicet dní od vyvěšení návrhu na uplatnění případných připomínek. Je důležité brát v úvahu, že na námitky či poznámky k novému územnímu plánu nemohou být brány v potaz, pokud byly uplatněny po uplynutí lhůty. Veškeré dotazy lze směřovat na místostarostu obce pana Daniela Kokrdu.

Zastupitelé zajistí investiční dozor při výstavbě kanalizace
Obec Újezd zve všechny občany na veřejné zasedání zastupitelstva, které se bude konat v pondělí 1. března od 17.30 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu je mimo jiné zajištění investičního dozoru po dobu realizace výstavby kanalizace v obci, projednání žádosti o dotace či smlouva o dílo k zajištění plánu kontroly jakosti úpravny vody. Dalším bodem bude i dodatek ke smlouvě o podmínkách odběru povrchové vody a platby za odběr pro letošní rok.

Zpátky k distanční výuce
Hudební základní umělecká škola Schola musica Stella Maris v Králově Dvoře po prázdninách obnovila distanční výuku. „Od pondělí 22. února pokračujeme ve stejném režimu distanční výluky. Zároveň čekáme na další informace a pokyny vlády. Prosíme tak o velkou trpělivost. Děkuji a přeji hodně sil a optimismu,“ píše ředitelka Marta Tauberová na stránkách školy. Hudební škola nabízí širokou nabídku vyučovacích předmětů hraní na hudební nástroje včetně zpěvu.

Školka ve Svaté má po karanténě
Obecní školka na svých internetových stránkách zveřejnila zprávu, že z důvodu karantény muselo být zařízení od 12. do 18. února uzavřeno kvůli výskytu pozitivního případu Covid-19. Školka je od pondělí 22. února opět v provozu. Na stránkách zařízení lze najít dodatečné informace, co mají rodiče dělat, pokud bylo jejich dítě dne 8. února přítomno ve školce. Své dítě by v první po skončení karantény měli nechat otestovat, pokud chtějí, aby zpátky do školy nastoupilo.

Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu
Obec Vysoký Újezd na svých stránkách zveřejnila termín svozu nebezpečného odpadu. Ten se uskuteční v sobotu 20. března. V čase od 9 do 9.30 hodin se bude odpad sbírat v Kuchaři na návsi, Vysoký Újezd u pomníku připadne na 9.45 až 10.30 hodin a v 10.45 až 11.15 hodin půjde odpad odevzdat v Kozolupech na návsi. Radnice zároveň prosí, aby občané odpad nevozili dříve než ve stanovených časech. „Odpad je možné přivézt až v den a v přesnou hodinu svozu na určená místa, nelze dříve,“ stojí na stránkách obce.