U každého prodejního místa musí být k dispozici dezinfekce a je nutno nosit roušky. Nejsou povoleny stolky, a tedy ani konzumace zakoupeného občerstvení přímo u stánků.

Obec Bubovice nabízí pomoc osobám v karanténě nebo seniorům
Pomoc obce je směřována na seniory, osaměle žijící osoby a osoby v karanténě, kteří si sami nemohou obstarat základní potraviny či léky. Pokud někdo ví, že v obci žije osoba, která pomoc potřebuje, lze o ni požádat přímo starostku obce Petru Vaňkovou na telefonním čísle 725 021 293 nebo místostarostu Petra Kosa na telefonním čísle 737 874 713. Obec je připravena obstarat základní nákup a léky všem, kteří se nemají na koho obrátit.

Výluka na železnici, ilustrační foto
SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Mezi Berounem a Nižborem nepojedou vlaky

Lávka přes železniční trať v Hýskově je znovu v provozu
Od pondělí 7. prosince je po delší době opět možné používat lávku přes železniční trať u nádraží. Lávka prošla rozsáhlou rekonstrukcí, kterou provedla společnost OK-BE. Náklady se vyšplhaly na bezmála dva miliony čtyři sta tisíc korun. Obec na rekonstrukci obdržela dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury v hodnotě téměř jednoho milionu šesti set tisíc korun.

Závada na tiskárně lístků vyřadila novou cyklověž dočasně z provozu
Od pátku 4. prosince byl na cyklověži spuštěn provoz, který byl nicméně krátce nato přerušen, protože se zjistila závada na tiskárně lístků, jež jsou vydávaný jako doklad při uložení kola do věže. Servisní firma v současnosti závadu řeší a věž by měla být cyklistům znovu k dispozici ode dneška. U věže bylo nově naistalováno manuální zařízení na huštění kol. Cyklisté si budou moci bezpečně uschovat svá kola za poplatek pěti korun na den.

Nemocnice Hořovice.
V hořovické i berounské nemocnici jsou na maximální kapacitě lůžek

Probíhá Vánoční běh na podporu Dětského domova v Berouně
Od 29. listopadu do 16. prosince probíhá pátý ročního charitativní akce Vánoční běh na podporu Dětského domova v Berouně. Start a cíl je v areálu bývalých kasáren, pokud účastníci zvolí běžet oficiální trasu. Mohou ale běžet i trasu vlastní. Finanční dary lze posílat na transparentní účet. Vybrané startovné bude věnováno Dětskému domovu v Berouně. „Více informací dávám do facebookové skupiny Chyňavský duatlon, který využívám jako hlavní komunikační kanál,“ vysvětluje organizátor akce Zdeněk Steiner. Loni se podařilo vybrat přes osm tisíc korun.