Díky recyklaci a využití papíru, plastů, skla, kovů, nápojových kartonů a dalších komodit v rámci tříděného sběru a využití odpadu v systému EKO-KOM bylo v roce 2019 v Česku uspořeno 21,6 milionů GJ energie, což pro představu v průměru spotřebuje za rok 332 tisíc domácností. „Na této úspoře se nemalou měrou podílel i Beroun. Děkujeme všem občanům, že třídí odpad a pomáhají tak ke snižování množství odpadu na skládkách, ke zlepšení životního prostředí a snížení uhlíkové stopy,“ napsala na webových stránkách města mluvčí radnice Jitka Soukupová.

Žena naletěla podvodnici na sociální síti  

Třicetiletá žena z Berounska se pravděpodobně stala obětí internetové podvodnice. Podle její výpovědi se přes sociální síť seznámila se ženou, která jí slíbila zaslání sedmdesáti kartonů elektronických cigaret a patnáct kusů Igos. Následně tedy třicetiletá žena poslala ze svého účtu neznámé ženě bezmála 27 tisíc korun. Do dnešního dne ovšem zboží nedorazilo. Podvodnici, jelikož spáchala trestný čin v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí až osmileté vězení.

Z pozemku odcizil nepojízdné kolo

Nenechávejte svá jízdní kola nezabezpečená ani na svém pozemku. O tom, že zloději kradou kdejaké kolo, svědčí o poslední případ krádeže. Neznámý pachatel totiž odcizil staré nepojízdné ale dekorativně upravené kolo, a to přímo z pozemku u rekreačního domku v Máchově ulici v Berouně. „Pachatel překonal oplocení pozemku a odcizil zmíněné kolo. Třiasedmdesátilé ženě způsobil škodu ve výši jeden tisíc korun. Po pachateli policisté pátrají,“ řekla policistka Jana Šteinerová.