„Jediná příjezdová komunikace pro záchranáře do této lokality je pouze komunikací podél řeky Berounky. V době povodní ale může tento stav přinést problémy,“ informovala mluvčí berounské radnice Petra Lišková na oficiálním městském webu.

Sdílená elektrokola představí veřejnosti ve středu

Ve středu 29. července v deset hodin dojde ke spuštění historicky prvního stanicového projektu sdílených elektrokol v České republice, a to přímo na Husově náměstí v Berouně. Berounská radnice zve na otevření veškeré zájemce. „Projekt vznikl pod záštitou Nadace Tipsport, která navíc hradí všem zájemcům o rychlé a bezproblémové přesuny po Berouně a blízkém okolí prvních patnáct minut výpůjčky a je zároveň partnerem sdílených kol nextbike po celé zemi,“ napsala na webu města Beroun mluvčí radnice Jitka Soukupová. Elektrokola by měla přispět ke zlepšení dopravy v centru města, navíc s nimi bude možné dojíždět i třeba do Králova Dvora, kde je rovněž nabíjecí elektrostanice.

Karlštejn o Festival v ulicích v letošním roce nepřijde

Hudebníci, tanečníci, kejklíři, divadelníci a mnoho dalších. I v letošním roce se mohou obyvatelé Karlštejna těšit na Festival v ulicích – kdy právě umělci rozveselí a rozhýbou uliční život. Po loňském úspěchu se přehlídka buskingu do ulic Městyse Karlštejn vrátí v sobotu 26. září, protože obvyklý jarní termín nebyl kvůli pandemii nemoci Covid-19 možný. „Letošní výjimečně podzimní ročník bude spojen s ochutnávkou vín a je pořádán ve spolupráci s Karlštejnským kulturním sdružením za podpory Středočeského kraje. Vstup pro diváky je zdarma,“ píše se na oficiálních webových stránkách Městyse Karlštejn s tím, že na stránkách najdete informace jak se přihlásit.