„Přístroj je také velmi kompaktní, kdy v porovnání s běžně užívanými typy zabere v úložném prostoru vozidla jen poloviční místo,“ řekl Martin Kůřil z berounské stanice. Přístroj při maximálním výkonu dokáže udržet chod po 20 minut a při výkonu 60 procent až 90 minut. Je jej možné propojit i do běžné elektrické sítě a tím pokračovat ve ventilování prostoru. Přístroj je odolný prachu a proudům vody. Výhodou elektrického akumulátorového ventilátoru je, že neprodukuje žádné zplodiny jako motorové jednotky.

Pěšiny ke Karlštejnu jsou uzavřené
Městys Karlštejn na svých stránkách upozorňuje turisty, že pěší cesta, která vede k hradu je od restaurace Pod Dračí skálou uzavřena. Stejně tak je uzavřena i pěšina vedoucí kolem WAX muzea k hradní bráně. Obě uzávěrky souvisí s pracemi na hradu, který prochází rozsáhlou rekonstrukcí, kde například vzniká nové návštěvnické centrum. Pokud se hrad turistům otevře, rekonstrukce by neměla mít na prohlídkové okruhy vliv.

Elektrokola se vrací do stanic
Společnost Nextbike, která elektrokola provozuje, oznámila na svém facebookovém profilu, že se kola vracejí do všech stanic v regionu. Mrazy, které vadily bateriím, jsou pryč a nic tak nebrání tomu, aby se kola zase mohla sloužit veřejnosti. „Takřka letní teploty a nebe bez jediného mráčku. Ano, tušíte správně! Od dnešního rána můžete pro své cesty po Berouně a jeho blízkém okolí opět využívat ekologická modrozelená elektrokola,“ píše se na profilu společnosti.