Na Štědrý den bude zpřístupněn betlém v kostele v Nižboru
O letošních Vánocích bude mít veřejnost možnost podívat se do kostela Povýšení sv. Kříže v Nižboru na vystavený betlém. Otevřeno bude 24. prosince a na první svátek vánoční. Poté pak na Silvestra a v novém roce v sobotu 2. ledna. Pro všechny dny platí stejný čas od 14.30 do 16 hodin. Místnost vedle kostela zůstane přístupné, kde si lidé budou moci odpočinout a nasát vánoční atmosféru. Radnice současně prosí o dodržování epidemických nařízení.

Domov Na Výsluní v Hořovicích zrušil návštěvy
Na základě vládou prodlouženého zákazu návštěv ve všech zařízení sociálních služeb je hořovický domov pro seniory až do odvolání pro návštěvy znovu uzavřen. „Celková epidemiologická situace není uspokojivá. Jakmile se situace zlepší, bude systém návštěv opět obnoven,“ řekla ředitelka Drahomíra Boubínová. Zájemci o videohovor se svým blízkým mohou volat každý všední den od 9 do 15 hodin. Hovor lze domluvit s personálem na následujících telefonních číslech 723 512 942, 606 261 296, 721 995 388.

Knihovna ve Zdicích se vrací k provozu přes výdejní okénko
Na základě přijetí krizového opatření se Městská knihovna ve Zdicích vrátí od pátku 18. prosince k omezenému provozu. Tímto opatřením se zakazuje jiný výdej než předem objednaných výpůjček a jejich vracení se bude provádět pouze přes výdejní okénko nebo bezkontaktně. Knihovna zároveň bude od 21. do 31. prosince zavřená. Všechny výpůjčky se automaticky prodlužují do středy 20. ledna.