Stovky milovníků turistiky a výšlapů do přírody vylákal z tepla domovů 23. ročník turistického pochodu Broumský špacír, který v sobotu 13. října pořádal Obecní úřad Broumy ve spolupráci s místní tělovýchodnou jednotou a základní školou. „Broumský špacír pořádáme už devátým rokem. Na to jaké je dnes počasí, máme opravdu velmi dobrou účast. Možná bude i rekordní,“ uvedl jeden z organizátorů špacíru Libor Kuška.

Broumský špacír se chodí každou druhou sobotu v říjnu a zajistit na něj všechna potřebná povolení není pro pořadatele žádná legrace. „Dá to opravdu hodně práce,“ potvrdil starosta Broum Jiří Čermoch. Podle něho přijde na start pochodu pokaždé velký počet lidí. „Loni jsme evidovali téměř pět set účastníků. To bylo ale krásné slunečné počasí. Letos tak příznivé počasí není, uvidíme, jestli loňský rekord padne“ poznamenal Jiří Čermoch.

Každý z účastníků si po zaplacení startovného vybral jednu ze tří možných tras. V nabídce bylo 10, 15 a 20 kilometrů. „Vybrali jsme si tu nejkratší trasu. Jde nás celá parta. Ne, že bychom ty delší neušli, ale máme dnes v plánu ještě jiné akce, které chceme s přáteli stihnout. Broumský špacír jdu asi už potřetí. Turistiku mám celkem rád,“ svěřil se dvacetiletý Lukáš.

Do cíle dorazili první účastníci pochodu před desátou hodinou dopoledne. Od organizátorů dostali diplom a občerstvení.

Videozáznamy ze špacíru (spustíte kliknutím na obrázek):

close zoom_in close zoom_in close zoom_in