Poprvé v historii oddílu objednal předseda Milan Karšňák dva autobusy, jeden pro hráče a druhý pro fanoušky. A Královák se může chlubit svými věrnými napříč všemi věkovými kategoriemi. Nejmladším fanouškům bylo deset let a ani oni neváhali s rodiči jet ve všední den podpořit své borce, i když bylo jasné, že domů se dostanou dlouho po půlnoci.

A tak všichni nasedáme do autobusů směr Turnov. „Žlutomodří to jsme my!!!" burácí cestou autobus a vytahují se žlutomodré barvy na obličej, aby bylo jasné, kterému týmu patří tihle věrní fans.

close Florbalisté T.B.C. porazili Turnov a jsou ve finále Národní ligy. zoom_in

Na tomto místě nebudu popisovat průběh zápasu, to jste si mohli přečíst ve včerejším vydání. Ale jen pro upřesnění. Po prvních dvou třetinách stav 2:0 pro Turnov. Hráči ani fanoušci ale rozhodně nic nevzdávali. Třetí třetina končila za stavu 3:3 a nastalo prodloužení. Hráči ze sebe vydávali maximum a fanoušci taky. Upřímně, v jednu chvíli jsem se i bála o nosníky, které podpíraly hlediště pro diváky. Tomáš Pokorný gólem rozhodl a T.B.C. si tak v sobotu zahraje první finálový zápas s Karlovými Vary. Pokud chcete vidět skvělý zápas a podpořit tým T.B.C., přijďte v neděli do sportovní haly Králův Dvůr. Florbalisté nastoupí k druhému zápasu s Karlovými Vary od 20:30 hodin.

Milan Karšňák
předseda oddílu T.B.C.
Po středeční výhře cítím obrovskou úlevu. Jsme ve finále! Středa pro mě byla plná euforie. Vím, jak funguje náš tým. Ve spojení s nejlepšími fanoušky florbalu to byla jedním slovem paráda. Klukům to moc pomohlo. Teď se musíme soustředit na Karlovy Vary. Vítěz postupuje do 1. ligy automaticky, poražené ale ještě čeká baráž.

Marek Michálek
trenér
První dvě třetiny jsme tahali za zadní konec. Brankář Kryštof Sunkovský byl skvělý. Turnov ale hrál jen na dvě lajny a my měli v závěru zápasu víc síly. Turnov měl mladé hráče, ale tady se ukázalo, že mládí předčily zkušenosti, mám na mysli například naše hráče Tomáše Pokorného a Radka Križka. Středeční zápas byl i díky fanouškům plný euforie. Teď se musíme soustředit na Vary.

Tomáš Pokorný
střelec vítězného gólu
Středeční zápas byl hodně o emocích. I když my věděli, jak na soupeře, a taktika byla jasná. Turnov hrál pořád na dvě lajny, my na tři. Takže soupeř odešel fyzicky. To, že jsme po prvních dvou třetinách prohrávali o dva góly, to ve florbalu nic neznamená. Florbal se dá otočit během několika vteřin. V tom je ten sport tak krásný. Děkujeme fanouškům za jejich podporu, atmosféra v Turnově byla úžasná.

Karel Horký
kapitán
Jsme velice rádi, že jsme postoupili. Moc nás těší podpora fanoušků, to nám taky hodně pomáhá. Našeho dalšího soupeře, Karlovy Vary, známe, už jsme s nimi hráli. V sobotu hrajeme u nich, v neděli pak doma v Králově Dvoře.

Radek Križko
levé křídlo
V Turnově jsme se díky našim fanouškům cítili jako doma. Ačkoli jich bylo méně než turnovských, byli ale dvakrát více slyšet. Teď nás čeká nový soupeř a na toho se musíme soustředit. Víme, na čem máme zapracovat, co zlepšit.