Vyleštěné stroje si v sobotu přivezli do Žebráku nadšenci z celé republiky a zaplnili tak celé centrum města. Žebrácké náměstí se v dopoledních hodinách stalo místem setkání lidí, pro které je moped největším koníčkem a pro mnohé i sběratelskou vášní. Nechyběli ani diváci. Všem hrála kapela Čejka band a v pravé poledne mopedisté vyjeli na šestašedesát kilometrů dlouhou trasu. Začátek trasy lemovaly desítky diváků a obdivovatelů.

Mopedisté vyjeli na Spanilou jízdu ze Žebráku již potřinácté. Kdo čekal, že mezi nadšenci pro několik desítek let staré stroje najde jen muže, byl určitě překvapený. Do Žebráku přijelo i několik žen.

Poškozené stroje opravili v kempu
Kolona se po startu vydala směrem na Chlustinu, zpět do Žebráku, a pak na Točník, Březovu, Kublov až do Sýkořic. Pořadatelé zajistili na trase několik přestávek, které mohli účastníci využít například na opravu strojů. Na trase byli připraveni i takzvaní sběratelé, kteří se postarali o odvoz poškozených mopedů.

Kolem čtvrté hodiny se startující vrátili do Žebráku, a to s tím, že byla hodinová přestávka v kempu Višňová. Zde si mohli mopedisté svoje stroje opravit a také se občerstvit.

Spanilou jízdu pořádá Žebrácký spolek mopedistů. Na přípravě akce se podílí i město Žebrák. „Je to jedna z největších akcí v Žebráku. Je o ni velký zájem, a to nejen u místních lidí, ale i přespolních," konstatoval starosta Žebráku Daniel Havlík s tím, že lidé přijíždějí až z dvě stě kilometrů vzdálených míst. „Znamená to, že se jim naše akce libí a že ji spolek mopedistů dělá dobře. Města by takové akce měla podporovat," uzavřel Daniel Havlík.