„Děkujeme všem, kteří nám přišli tuto neděli pomoci,“ vyjádřila členka spolku Lenka Králová vděčnost dobrovolníkům, kteří došli přidat ruku k dílu. Brigádníci záhony zbavili travnatých drnů, a protože se chtějí vyvarovat použití chemie, musí ještě v následujících dnech ručně vybrat oddenky pýru. „Jde o úporný plevel, a i z malého kousku bělavého kořínku vyroste rostlinka, která se dál šíří. Špatně se ho v záhonu zbavuje, “vysvětluje Králová.

Předseda spolku Václav Kovář dodal, že práce na záhonech budou pokračovat každou neděli až do konce května. První víkend v květnu by měla následovat orba s pomocí koňského spřežení. „Chtěli bychom to udělat pomocí pluhu, do kterého zapřáhneme koně. To vše je potřeba nejdřív vyzkoušet. Postroj, zapřažení, jak na to bude koník reagovat a taky, jak nám to půjde,“ usmívá se Králová.

Práce na horkém kompostu.
Spolek Berounská zeleň zahájil jarní práce na budoucím komunitním parku

Tuto neděli se spolek chystá zvelebit prostor kolem veřejného ohniště. „Budeme tam umísťovat lavičky, což zahrne jednoduché zednické práce a kopání. Uvítáme jakoukoliv pomoc. Podrobná pozvánka na akci bude v nejbližší době na Facebooku. Pokud by někdo chtěl pomoct vybírat v neděli pýr, například maminky s dětmi, budeme tu v čase usazování laviček,“ dodala Lenka Králová.

Předseda spolku Berounská zeleň Václav Kovář.
Spolek Berounská zeleň získal grant na vytvoření odpočinkové zóny