Karta, která je vydávána už třetím rokem, poskytuje řady slev a výhod z různých oblastí služeb, například ubytování a pohostinství, dopravy či volnočasových aktivit. „Každým rokem zapojených subjektů přibývá. V současnosti jich je už padesát. Jen pro srovnání v roce 2020 jich bylo osmadvacet,“ uvedl místostarosta Berouna Dušan Tomčo, který zároveň působí jako předseda představenstva agentury.

Destinační agentura Berounsko vznikla v létě 2019. Jejími zakládajícími členy jsou města Beroun, Králův Dvůr a Zdice a obce Srbsko, Svatý Jan pod Skalou a Tetín. Mezi další členy patří také obce Hudlice, Karlštejn a Svinaře včetně několika dalších subjektů. Agentura čítá i téměř na čtyři desítky partnerů z různých oblastí lidské činnosti.

close Logo destinační agentury Berousko. info Zdroj: Destinační agentura Berousko. zoom_in Logo destinační agentury Berousko.

Jedním z úkolů, které si dává, je regulace turistického ruchu. „Jak už podtitul agentury Z Křivoklátu na Karlštejn napovídá, jde o zjednodušené vymezení regionu, kde působí. Mimo jiné chce pomoci obcím a dalším subjektům v regulaci počtu turistů v určitých místech,“ potvrdil Tomčo.

V této souvislosti zmínil především dvě turisticky extrémně populární místa, obec Svatý Jan pod Skalou a její okolí a hrad Karlštejn. „Tyto lokalit rozhodně neprahnou po více turistech. Spíše to vidí obráceně,“ dodal Tomčo.