Křest mláďat, to je název setkání, které navazovalo na loňskou Kozí svatbu, při které byli oddáni koza Máša a kozel Pavlík. „Šťastné manželství bylo naplněno a narodila se z něj dvě kůzlátka. Společně s nimi bylo slavnostně uděleno jméno ještě i třetímu kůzlátku,“ prozradil nám za občanské sdružení Spolek Fištrón Aleš Bílek.

Kmotry kůzlat se stali známí televizní herci Radka Stupková a Láďa Ondřej, kteří byli rovněž svatebními svědky při loňském obřadu. Jména byla vybrána návštěvníky, kterých se, navzdory horkému počasí, dostavily téměř dvě stovky. Zvítězila jména Jackie, Žofka a Rozárka.

Mistr magie

K doprovodnému programu patřilo kouzlení mistra magie Radima Šocha a vystoupení šermířské skupiny Duellanti, tentokrát na pirátské téma.

Pobyt ve Zvířátkově si mohli návštěvníci zpestřit střelbou z luku či kuše na dobové střelnici rytíře Saši, jízdou na ponících či na koňském povoze nebo tvořením v tematické výtvarné dílničce.

Soutěžní stanoviště

Děti si mohly také vyzkoušet svoji šikovnost na několika připravených soutěžních stanovištích. K poslechu hrála skupina Josefa Aloise Náhlovského s názvem Kozí bobky. Děkujeme všem, kdo nám s přípravou akce pomáhali, výtěžek z akce bude použit na další zvelebování Zvířátkova,“ konstatoval Aleš Bílek a doplnil, že další akce Spolku Fištrón nese název Mimozemšťané a Hvězdná brána.