Firma Formatech, která v roce 2005 získala v Králově Dvoře zatím největší investiční zakázku v jeho historii, přivedla vedení města do velmi nepříjemné situace. Nová sportovní hala za 60 milion korun, kterou staví, se zřejmě letos veřejnosti neotevře. Podle uzavřených smluv měla být hala dokončena v letošním roce. Na posledním veřejném zasedání ale museli zastupitelé města pověřit starostu Karla Mencla, aby požádal o prodloužení daného termínu. Stavební komise totiž ve své poslední zprávě upozornila radu města na skutečnost, že na hale stavební práce nepokračují podle harmonogramu. Stavební komise je přesvědčena, že hala nebude letos dokončena. Někteří zastupitelé dokonce apelovali na své kolegy, aby častěji chodili na stavbu a firmu tak přiměli k větší produktivitě. I přes to všechno je ale starosta Králova Dvora přesvědčen, že hala letos dokončena bude. To, že by město muselo kvůli nedodržení termínu vracet třicetimilionovou dotaci, podle něho nepřipadá vůbec v úvahu. „Osobně jsem přesvědčen o tom, že bude hala letos dokončena, ale pro všechny případy chci, aby město bylo připraveno i na tu druhou variantu,“ vysvětlil starosta Králova Dvora Karel Mencl. Ten ale také v roce 2005 prohlásil, že město halu dokončí v předstihu a chtělo by ji otevřít už na konci roku 2006. Podle mnohých zastupitelů je ohledně haly stále velkým optimistou.
„Já doufám, že je to poslední zakázka, kterou firma Formatech pro naše město dělá. Měli jsme s ní problémy při výstavbě nových bytových dom a nepoučili jsme se. Doufám, že do třetice se už konečně poučíme,“ pronesl na zasedání zastupitel Kamíl Machart.

První problémy už začaly při budování základů haly. „Geolog dodatečně zjistil, že není zhutněný terén a přinutil nás založit základy haly téměř o dva metry hlouběji proti původnímu plánu,“ upozornil jednatel dodavatelské firmy Formatech Josef Laun. Podle jeho vyjádření má současné problémy na svědomí únorová vichřice. „Do desátého ledna jsme měli mít hotovou střechu. Firma, která ji dělala, za ni dostala zaplaceno, ale v daném termínu ji nedokončila. A vítr ji strhl. Firma byla sice pojištěná, ale ne na tuto živelnou událost. Pojišťovna proto odmítla škodu zaplatit. Peníze na dokončení střechy, která má být hotová do pětadvacátého července, poskytne naše firma,“ vysvětlil Josef Laun.

Ten musí nyní králodvorským zastupitelům vypracovat a do 21. června odevzdat takový harmonogram prací, aby byla sportovní hala ještě před koncem letošního roku dokončena.

„Naše firma je pojištěná na padesát milionů korun. V případě, že Králův Dvůr bude muset státu těch třicet milionů vrátit, my mu je uhradíme.“ - slibuje Josef Laun, jednatel Formatechu