Zastupitelé na pondělním zasedání konečně schválili rozdělení sportovních dotací na letošní rok. Poprvé se přitom na jednací stůl dostal tento bod již v březnu.

Kvůli novému systému rozdělení dotací, které zpracovala sportovní komise města Beroun, se ale ozvala řada sportovních klubů a protestovala proti novému systému. Někteří argumentovali tím, že nepochopili správně novou terminologii a předložili nepřesné údaje pro výpočet dotace.

Rozdělení sportovních grantů se tak stáhlo i z červnového jednání zastupitelů, a to na doporučení rady města. „Rada si přála, aby sportovní granty uchopil do rukou odbor školství. Ukázalo se, že některé subjekty nový výklad špatně chápaly," uvedl starosta Berouna Ivan Kůs.

Přes prázdniny tak úředníci připravili a kontrolovali podklady všech žadatelů a 
v září měli zastupitelé na stole konečné znění.

K sportovním dotacím na pondělním jednání vystoupil zastupitel Patrik Brodan: „Byl jsem jedním z hlavních odpůrců tohoto systému. Nicméně je potřeba konečně schválit peníze pro děti. Podle mého názoru je tento systém z 50 procent nepoužitelný, z druhých 50 si 
z něj můžeme vzít nějaké ponaučení. To samé mohu říct i o samotné sportovní komisi. Zároveň doufám, že ve sportovní komisi dojde 
v brzké době k obměně."

Dále uvedl, že pro předložený návrh bude hlasovat. „Jsem rád, že máme na stole vůbec nějaký hlasovatelný návrh. Není ale ideální," dodal Patrik Brodan.

Také starosta Ivan Kůs zdůraznil, že z problémů, které letošní schvalování sportovních dotací provázejí, si musí vzít ponaučení zastupitelé, město, sportovní komise i žadatelé.

S rozdělením dotací přesto nejsou někteří žadatelé spokojeni. Jedním z nich je i trenér hokejových Berounských Lvic Václav Roztočil: „I když Berounské Lvice nezahálí, tak na ně dopadla morová rána, v podobě snížené dotace na sport ze strany Berouna. Novým rozdělením městských dotací tak přijdou o 83 tisíc korun. Takové ponížení bude znamenat pro Lvice likvidační problém zafinancovat celou sezonu 2016-17."

Tím, že Lvice reprezentují město Beroun v nejvyšší hokejové soutěži více jak 30 let, je to podle Václava Roztočila smutné zjištění. „Zvláště když sousední Králův Dvůr poskytl hokejovému klubu mužů hrajících jen čtvrtou soutěž v porovnání s prvoligovou soutěží Lvic dotací pětinásobně vyšší! A to navíc rozpočet Králova Dvora není zdaleka ani poloviční Berounu," dodal trenér.