Společně s dvaceti miliony od kraje a sedmi v rozpočtu tak mají na zásadní projekt města k dispozici 42 milionů. Celková cena je 56 milionů. „Zbytek pravděpodobně rozložíme do dvou let. Nejspíš formou faktoringu,“ uvedl starosta města Hořovice Jiří Peřina. Jde 
o variantu, kdy pohledávku přebírá například některá banka.

Nikdo se neodvolal

Vzhledem k tomu, že se
v rámci povinných lhůt výběrového řízení žádný 
z účastníků neodvolal, může vybraná společnost převzít staveniště.

„Předání se uskuteční 29. června. Podle dodavatele jde o stále zvládnutelný termín, a to tak, aby byla stavba 
k 31. prosinci zkolaudována,“ prohlásil starosta Jiří Peřina.

Dvě obvodové zdi

Původní sportovní hala se téměř celá zbourá. „Zůstanou dvě obvodové zdi,“ upřesnil místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík s tím, že proto je akce označená jako rekonstrukce. Hořovické těší především to, že sportovní hala získá významnější funkční hodnotu. Také věří, že dodavatel stavbu zvládne bez ekonomických potíží a bez různých víceprací a prací nepředvídaných.

Provoz v okolí haly by omezený být neměl. Lidé se i v průběhu stavby dostanou například do nafukovací haly s letní provozem. Obyvatelé města však možná pocítí dopad využití těžké stavební techniky. „Nebude jezdit ve směru od nového mostu a kolem Společenského domu, půjde o cestu z opačné strany,“ zmínil místostarosta Ondřej Vaculík.

Hořovičtí počítají tím, že v rámci výstavby haly provedou úpravu stávajících sportovišť. Zanikne totiž jedno volejbalové hřiště, to se má přesunout do lokality u restaurace Florida. „Plánujeme i úpravu tenisových kurtů, kde chceme vybudovat nové zázemí tenisty,“ uzavírá starosta.