Sportovní areál je skutečně víceúčelový. Na své si přijdou milovníci fotbalu, volejbalu, nohejbalu, streetbalu, ale i tenisu, basketbalu, stolního tenisu nebo i vyznavači petanque.
Po desetileté zátěži vzaly některé povrchy sportovišť za své, a tak město investovalo do jejich oprav. „Před čtyřmi lety jsme kompletně vyměnili povrch na fotbalovém hřišti. Nyní jsme odměnili povrch na nohejbalovém hřišti a opravili jsme místa, která jsou na sportovištích nejvíce zatěžovaná, například pod koši a podobně,“ uvedli místostarosta Berouna Tomáš Havel a šéf odboru školství Karel Abrahám.
Sportovišť v okolí Berouna přibývá, a to se projevilo i v počtu návštěvníků na sportovišti v Hlinkách. „Hřiště využívá méně lidí, než dříve, ale my chceme lidem nabídnout sprotovní vyžití, nejde nám o konkurenční boj. Rozhodně se nechystáme zvedat ceny vstupného,“ ubezpečil všechny sportovní nadšence Tomáš Havel.
Sportoviště v Hlinkách vyhledávají nejen lidé, kteří po práci s kamarády relaxují při fotbalu nebo volejbalu, ale i školy a sportovci. Na běžecké trati jsme zastihli trenéra atletů Jaroslava Prouzu. „Mrzí nás, že není ovál delší, ale s tím již nic nenaděláme. Ze sportoviště máme ale velikou radost, protože bez něj bychom neměli od podzimu do jara kde trénovat,“ pochvaluje si sporovní areál v Hlinkách trenér.