„Do února nic nefungovalo. Náš lektor pouze vyrobil tematická videa, kde vždycky ukázal několik cviků, které pak poslal dětem v kroužku skrze emaily rodičů,“ řekla manažerka komunikace Markéta Župková.

Bohužel se setkali jen se sporadickou odezvou, a tak se rozhodli kroužky zkusit spustit živě online. „Od minulého týdne jsme tak rozjeli živé online sportovní cvičení, které vede náš pedagog volného času Oskar Burian,“ vysvětlila Župková. A vypadá to, že zájem je, k online cvičení se přihlásilo až 20 dětí.

Zdroj: Youtube

„Jde například o street workout a parkour. Zmenšil jsem si i o trochu prostorové podmínky v tělocvičně, protože hodně dětí cvičí v kuchyni či obýváku, tak abych se jim přizpůsobil. Vymyslel jsem několik her a aktivit, které se dají v takovýchto podmínkách podniknout, a snažím se je podat zábavně,“ popsal Oskar Burian, jak cvičení pojal. 

Nechal se inspirovat i podobnými online tréninky na internetu. Vytvořil tak sérii různých tréninkových programů, které se dětem zatím zamlouvají a mají zájem pokračovat.