Prodej městského pozemku, prodejny v Levíně, úpravy rozpočtu a prodloužení termínu na dostavbu sportovní haly byly hlavními body posledního veřejného jednání zastupitelů Králova Dvora, které se konalo v městské části Levín. Zde zastupitelé města nakonec schválili návrh starosty Králova Dvora Karla Mencla a souhlasili, aby jednal na ministerstvu financí o prodloužení termínu dostavby haly a čerpání státní dotace na její výstavbu do 31. srpna příštího roku.

Kromě toho zastupitelé schválili i navýšení celkového rozpočtu na výstavbu centrálního dětského hřiště, které město začalo budovat v areálu sokolovny v lokalitě Počaply. „Původně nám měla hřiště vybudovat za zhruba milion a půl firma, se kterou jsme předjednali sponzorský dar v hodnotě půl milionu korun. Starosta ale přišel s tím, že by se při výstavbě hřiště mělo použít modernější řešení, pro které zastupitelé zvedli ruku. Protože ale kvůli tomu finanční rozpočet na hřiště přesáhne částku dva milony korun, musí na tuto investiční akci město vyhlásit výběrové řízení“ informoval místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Na základě rozhodnutí králodvorských zastupitelů bude městskou veřejnou dopravu v příštích třech letech zajišťovat v Králově Dvoře i nadále přepravní firma Probo Trans Beroun. „V roce 2004 prodloužilo město s firmou smlouvu o zajištění dopravní obsluhy do konce roku 2007. Protože firma poskytuje služby na kvalitní úrovni, schválili zastupitelé prodloužení této smlouvy až do roku 2010,“ upozornil místostarosta Králova Dvora.

Velká diskuse byla ohledně prodeje lukrativního městského pozemku o rozloze 13 353 čtverečních metrů, který se nachází v blízkosti Hypernovy, a budovy prodejny v lokalitě Levín. „Měli jsme schválit návrh na prodej pozemku formou výběrového řízení obálkovou metodou. Navržená vyvolávací cena byla metr čtvereční za 1300 korun. Některým zastupitelům tato částka ale připadala na Králův Dvůr nízká a navrhli ji zvýšit o sto korun za metr čtvereční,“ upozornil zastupitel Králova Dvora Josef Rozhoň.

Do rozpočtu Králova Dvora tak místo 17 350 000 korun přibyde 18 a půl milionu korun. U prodejny potravin byla původní vyvolávací cena milion deset tisíc korun zastupiteli zvýšena o 500 tisíc korun. Kupec tak za ni zaplatí milion a půl. „Do veřejného jednání zastupitelů byly ke schválení podány návrhy cen, se kterými už zastupitelé souhlasili na pracovním jednání. Když se nám nepodaří na městský majetek sehnat kupce, půjde do veřejné dražby,“ vysvětlil starosta Králova Dvora Karel Mencl.