Berounsko/ S těžkým zraněním řidičky osobního auta skončila pondělní řetězová dopravní nehoda na hlavním tahu z Berouna na Vráž. Nejprve se řízení vymklo z ruky řidičovi dodávky, která vylétla ze silnice a zůstala převrácená na levém bodu a střeše v příkopu. Řidič měl velké štěstí, vyvázl z kolize bez zraněn. Dopravní nehoda jeho dodávky ale vzbudila pozornost projíždějících řidičů, a to bylo příčinou následného čelního střetu dvou osobních vozidel. Při něm byla těžce zraněna žena, která jedno z nich řídila.


Podle informací utrpěla vážné poranění hlavy a zlomeniny. „Řidička jela se svým vozidlem značky Mitsubishi Colt po komunikaci ve směru od Berouna na Vráž. Před obcí Vráž v pravotočivé zatáčce sledovala havárii bílé dodávky a dostatečně se nevěnovala řízení vozidla. Nerespektovala podélnou vodící čáru a přejela s autem do protisměru, kde se na krajnici střetla s protijedoucí Škodou Oktávií,“ vysvětlila důvod těžké dopravní nehody mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková. Řidič oktávie se snažil střetu zabránit a sjel z vozovky až na krajnici.


Na místo nehody dorazila jako první osádka rychlé lékařské pomoci z Berouna. Ta si vyžádala zásah vrtulníku letecké záchranné služby Praha, který ji transportoval do pražské nemocnice v Motole. „Naše jednotka požární ochrany záchranné službě asistovala při ošetřování zraněné ženy a provedla protipožární opatření na havarovaných vozidlech,“ popsal průběh zásahu velitel jednotky berounských profesionálních hasičů Tomáš Hradil.


Ohledáním vozidla Mitsubishi policie zjistila, že řidička nebyla za jízdy připoutána bezpečnostním pásem. U řidiče octavie byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. U zraněné ženy nebylo možné dechovou zkoušku vzhledem ke zdravotnímu stavu provést, proto byl zajištěn odběr krve. Kvůli nebezpečí, které by mohly způsobit unikající pohonné hmoty z havarované dodávky, ji hasiči museli urychleně vyprostit z příkopu a postavit na kola.