Obec Srbsko je na Vánoce již připravena. Nazdoben je vánoční strom před obecním úřadem, kaplička i lipka na prostranství u lávky, kterou zde místní obyvatelé vysadili na přelomu tisíciletí.

„Vánoční výzdobu si v obci děláme vlastními silami. Svítící dekorace, které montují profesionální firmy, si z finančních důvodů dovolit nemůžeme. Vánoční strom jsme již tradičně získali od místních dárců, kteří se chtějí zbavit přerostlých stromů na svém pozemku. Nazdobení kapličky je práce paní vychovatelky a dětí z naší školy,“ uvedla místostarostka Srbska Eva Kabátová.

O nadcházejícím víkendu je v kulturním domě připravena pro děti Mikulášská nadílka s programem a Mikuláš s andělem a čerty budou chodit ještě v sobotu večer po obci. V neděli se pak opět v kulturním domě uskuteční Adventní setkání seniorů.

„Starosta Jaroslav Bastl všechny přítomné poinformuje o tom, co se v obci dělo v uplynulém roce, jaké máme plány na ten další a zodpoví dotazy. Připraven máme film z letošního Masopustu, který se u nás konal v únoru poprvé po padesáti letech. Nebude chybět malé občerstvení a hudba. Obě akce již mají u nás tradici a jsou očekávány stejně jako Zpívání u kapličky,“ doplnila Eva Kabátová.

To se uskuteční v úterý 22. prosince. Koledy zazpívá berounský sbor Bonbon, žáci místní školy a srbecký pěvecký spolek Krákor, na flétnu zahraje konzervatoristka Barbora Vacková. Podávat se bude svařené víno, punč, čaj, vánočka a vánoční cukroví.

„Zájem je opravdu veliký, prostranství u kapličky je zcela zaplněné.Vše dá spoustu práce, zvlášť, když vše děláme jen v několika málo lidech. Ale baví nás to a máme dobrý pocit, když jsou lidé spokojení,“ říká Kabátová.

KAREL SOUČEK