Téměř šest milionů korun si vyžádala výměna mantinelů a zmenšení ledové plochy na Zimním stadionu v Berouně. Rekonstrukci financovalo samo město a podle místostarosty Berouna Tomáše Havla byla oprava již potřeba. Hrozilo totiž nebezpečí úrazu.
„Mantinely byly na zimním stadionu již od sedmdesátých let, a proto byly dost opotřebované. Nyní je nahradily supermoderní plastové, které se používají v nejvyšších hokejových soutěžích,“ uvedl Tomáš Havel s tím, že došlo také ke zmenšení ledové plochy, která byla svou velikostí na horní hranici přípustnosti.
Během výměny mantinelů se však objevily nové skutečnosti týkající se betonové plochy okolo nich. Ta musela být kvůli zmenšení ledové plochy rozšířena, a tak bylo zapotřebí navýšit částku na rekonstrukci o 550 tisíc korun.
Výměnu mantinelů hokejisté vítají. Podle generálního manažera HC Berounští medvědi Josefa Drdy jsou nové mantinely velmi pěkné a mají vysokou kvalitu. „Myslím si, že se tím zvednul celý zimní stadion. Lepší jsou
i plexiskla. Viditelnost je přes ně maximální a tím, že jsou vyšší, se minimalizovala
i mož〜nost nějakého zranění. Jediné, s čím máme trochu problém, je menší ledová plocha, na kterou si budou muset hráči zvyknout. Hra teď bude kontaktnější, ale v konečném výsledku by to pro nás mohla být výhoda,“ sdělil generální manažer Josef Drda.
Město má nyní v plánu přestavbu šaten a vybudování nového vchodu vedle aquaparku, kde je stále nevzhledný průchod. Beroun se na tuto rekonstrukci pokouší získat peníze ze státní dotace.