Největší akce svého druhu ve Středočeském kraji už se konala na sedmi místech poberounského a podbrdského regionu; v neděli 25. května ji bude hostit Karlštejn.

Zatímco první dva květnové víkendy přehlídce krojovaných družin z celé republiky počasí přálo, v sobotu 17. května ji nemilosrdně bičoval déšť.

V Mníšku pod Brdy a Letech u Prahy se dokonce postaral o předčasné ukončení programu. Ve Všeradicích u Berouna se muzikanti, tanečníci i zpěváci přestěhovali do sálu zdejší restaurace a diváci tedy mohli sledovat vystoupení dvou slovenských souborů z Jaslovských Bohunic, cimbálovky z Rakovníka, staropražské kapely Třehusk a dechovky Jihočeská sedmikráska. I vzrostlou a pentlemi krásně nazdobenou májku, symbol akce, místní mladá chasa, déšť nedéšť, podle tradice pokácela.

V neděli 25. května festival pokračuje v Karlštejně. Na náměstí pod hradem se postupně představí Krušnohorská dudácká muzika z Mostu, soubory Rokytka, Osmikráska, Proměny, Notičky a staropražský Třehusk. Své májové vystoupení předvedou děti z místní školy i školky. Diváci se mohou těšit na stylový jarmark, ceremoniál žádání o právo, průvod krojovaných účastníků a kácení májky. 

PROGRAM

13.30 – 13.55 KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Most
13.55 – PRŮVOD OD POŠTY NA NÁMĚSTÍ – děti s májkou, starosta, hasiči, Rokytka, Rokytička
14.00 – PŘEDÁNÍ PRÁVA K POŘÁDÁNÍ MÁJŮ (starosta, děti , hasiči…)
14.10 – DĚTI MŠ Karlštejn
14.25 – DOMEČEK, Karlštejn
14.40 – ROKYTKA a její přípravka, Rokycany
15.10 – KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, Most
15.45 – ROKYTKA a její přípravka, Rokycany
16.05 – OSMIKRÁSKA, Praha
16.35 – PROMĚNY, Řevnice
17.00 – NOTIČKY, Řevnice
17.35 – DĚTI ZŠ Karlštejn
17.45 – TŘEHUSK, staropražská kapela, Poberouní
18.15 – KÁCENÍ MÁJKY, hraje Třehusk