Poznáte, co mají všechna jména společného? Jsou to starostové uvedených obcí, kteří byli nominováni do letošního ročníku ankety Starosta roku.

A vítěz ročníku se má skutečně na co těšit, pro svou obec totiž získá do rozpočtu rovných čtvrt milionu korun.

Do uzávěrky se sešlo celkem 222 přihlášek z celé České republiky vyjma hlavního města Prahy. „Tradičně převažuje počet mužů. Z krajů byli nejvíce aktivní obyvatelé Středočeského kraje, kteří zaslali celkem 37 nominací, naopak nejméně přihlášek došlo z Karlovarského kraje, a to pouze 3,“ uvedli pořadatelé ankety. Berounský region má ze všech okresů středočeského kraje je nejvíce želízek v ohni, šest nominací. Doufejme, že alespoň jeden z adeptů na starostu roku bude mít štěstí a bude se moct radovat z vítězství a finanční odměny.

Jednou z nominovaných žen je i starostka Nižbora Kateřina Zusková. „Věděla jsem dopředu, že budu přihlášena do této ankety. Spoluobčané, kteří mě nominovali, mi vše nejdřív oznámili,“ uvedla pro Berounský deník Kateřina Zusková. Podobné ankety bere trochu s rezervou. „Je těžké určit toho nejlepšího starostu. Záleží s jakými problémy se potýká, co v obci právě řeší,“ podotýká Kateřina Zusková.

Nejlákavější na celé anketě tak není samotný titul, který samozřejmě potěší, ale zejména finanční odměna.

„Pokud bychom měli takové štěstí a zvítězili bychom, pak bychom peníze věnovali na opravu kaple ve Stradonicích, na níž je i vypsaná veřejná sbírka,“ dodala starostka Nižbora.