K projektu terminálu se Hořovičtí nyní vrací. „Chceme ale jednodušší formu budovy, ta původní byla poměrně dost nadsazená," říká starosta Hořovic Jiří Peřina a připomíná tak důvod, proč na stavbu nové budovy zatím nedošlo.

Projekt terminálu Hořovičtí nyní hodlají upravit. Přiměla je k tomu skutečnost, že se objevily nové dotační tituly, které by umožnily čerpat na její výstavbu evropské prostředky. „Samozřejmě bychom museli stavbu plánovat na rok 2017 až 2018," konstatoval starosta Jiří Peřina. Podle něj by byl nový terminál pro autobusové nádraží přínosem. Cestující by v něm našli nejen čekárnu, toalety, ale i kiosek. Jeho součástí by byla i provozní místnost pro dispečera. Město by se navíc zbavilo budovy, která hyzdí tuto lokalitu.

Vzhled budovy, na které se vyřádili i sprejeři, není jediným problémem. Uvnitř objektu se nachází prodejna, kterou využívají lidé k nákupu alkoholických nápojů a před prodejnou je rovnu konzumují. Podle zástupců města prodejce prodává alkohol i podnapilým. Situaci Hořovičtí řeší prozatím domluvou. Pokud by se nic nezměnilo, mohlo by zde dojít například k výměně provozovatele, a to i kvůli nepořádku kolem prodejny.