Výstavbu chodníku v Zahořanech město rozdělilo na etapy. Jednu zahájilo v říjnu a získá na ní dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Chodník ve spodní části Zahořan bude stát město kolem deseti milionů korun. V horní části obce to bude podobná částka.

„První etapa zahrnuje chodník od mateřské školy ke spodní lávce. Součástí stavby bude také autobusová zastávka v horní části Zahořan. Nyní cestujícístojí na komunikaci, což není bezpečné. To se ale brzy změní a jejich bezpečnost se zvýší. Zde bude výstavba chodníku velmi problematická, ale pro chodce je to jedno z nejhorších míst,“ říká starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Ilustrační foto.
KRÁTCE: Parkovací karty si lidé vyzvednou v prosinci
Ilustrační obrázek
Z radnice bude od prosince vyhrávat zvonkohra


Deštivé a chladné počasí zemní práce dělníkům znepříjemňuje. „Jsem celý zmrzlý, řídím a kabina je otevřená. Kdybych se hýbal, tak je to jiné,“ poznamenal jeden z dělníků. Obyvatelům Zahořan stavební práce nijak život nekomplikují. „Je to fajn, že kolem naší silnice opět přibude několik metrů chodníků. Dělníci nedělají rámus ani nepořádek. Všechno je v pohodě,“ okomentoval stavební práce Ivan Kusý.