Plánovaná stávkadopravců a lékařů životna Berounsku a Hořovicku neochromila.Představiteléautobusové dopravy Proto-Trans Berounjiž předem informovali, že seřidiči do stávky nezapojí a doprava budestandardně zajištěna. I lékaři ve většině případů stávku nepodpořili, nebo se ke stávkujícím kolegům přidali jen symbolicky. "V Hořovické nemocnici není chodjednotlivých oddělení narušen, lékaři se do stávky přidali jen symbolicky, podepsali petiční archy, ale ordinují normálně," uvedl zdroj z hořovické nemocnice. Takénemocnice v Berouně fungovala beze změn.Další největší zdravotnické zařízení v Berouně, Medicentrum, se také do stávky nezapojilo. "Není to fér vůči obědnaným a nemocným lidem, kteří vyhledávají naši pomoc. Ordinace v Medicentru jsou pro veřejnost otevřeny jako každý jiný den," sdělili Berounskému deníku zaměstnanci Medicentra a jejich informace potvrdil i jejich nadřízený.

"Jsme rádi, že se tady nestávkuje. Abych řekl pravdu, tak jsem si ani neuvědomil, že také stávkují i doktoři. To bych byl nemile překvapen, kdybych narazil na zavřené dveře. Jedu do Berounaz vesnicea to je pořádný kus cesty na to, abych tu byl zbytečně. Jsem sice důchodce, ale abych trávil čas cestováním jen za doktorem a zpátky, to by se mi vážně nelíbilo. Hlavně aby mi jel autobus na zpátek, ale řidič mi ráno tvrdil, že linky pojedou normálně,"sdělil nám svůj postoj ke stávce Josef Hrubý, kterého jsme zastihli v čekárně v Medicentru.

Lékařka Dagmar Pěničková z Berouna je jedna z lékařů, kteří se do stávky zapojili. "Ošetřuji pouze akutní případy. Do stávky jsem se zapojila poprvé, ale chci tímto způsobem vyjádřit svj postoj k zdravotnické reformě," vysvětlila svou účast ve stávce lékařka.