„Vítězství pro mě bylo velké překvapení. Říkal jsem si, že bych se mohl umístit v první desítce. Velkou radost měli i moji rodiče a trenérka Simona Pokorná," popsal své pocity po vyhlášení nejlepších sportovců regionu Štěpán Zahradník.

Sympatický mladík, který je přeborník na dálkové plavání, studuje nyní na Obchodní akademii v Berouně. Skloubit náročné tréninky a střední školu není jednoduché. „Dvakrát týdně máme ranní tréninky, pak jdu do školy a každý den odpoledne další tréninky v bazénu a samozřejmě posilovna a suchá příprava," vyjmenovává svůj všední den Štěpán Zahradník.

A pokud si myslíte, že si může ulevit o víkendu a konečně se věnovat jiným věcem, než škole a plavání, tak jste na omylu. Řadu víkendů totiž tráví na závodech.

Takže zatímco jeho vrstevníci v sobotu vyrážejí třeba na diskotéku, Štěpán je opět v bazénu. Ale rozhodně si nestěžuje. „Plavání je náročný sport, ale když mu propadnete, tohle moc nevnímáte. Navíc právě mezi plavci mám spoustu kamarádů, se kterými se pak na závodech potkáváme," říká Štěpán Zahradník.

Aby byl ale upřímný, přiznal, že i on měl chvíle, kdy chtěl se sportem seknout. Bylo to tak před rokem, kdy nevyšlo několik závodů, jak si Štěpán představoval, párkrát skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Nakonec ale i tuhle krizi ustál a u plavání vydržel. Naštěstí. Protože začal opět vítězit a prokazatelně patří mezi českou dálkařskou špičku.
Teď má před sebou spoustu sportovních snů a přání. Jedním z nich je například přeplavat kanál La Manche. Kdo ví, třeba se najdou sponzoři a pomohou Štěpánovi jeho přání splnit. A je také možné, že už za pár let budeme mluvit o Štěpánovi Zahradníkovi jako o olympionikovi. Našlápnuto má určitě skvěle.