Obyvatelé tří panelových domů v ulicích Pod Homolkou a Karla Čapka si tak na Nový rok museli chodit pro vodu do přistavené cisterny. „Je to nemilý začátek nového roku. Je mi už přes sedmdesát let a musím si nosit vodu v kbelíku až do čtvrtého patra. Zajímalo by mne, proč sem dali cisternu, místo toho, aby se to někdo snažil opravit,“ poznamenala k odstávce pitné vody Miluše Procházková. 

Podle vyjádření Vodovodů a kanalizací Beroun komplikoval dohledání přesného místa poruchy a její odstranění stísněný prostor se vrostlými stromy, mezi které se bude obtížně dostávat technika.

„Porucha na vodovodní přípojce byla dohledána v blízkosti vzrostlých stromů, na které je nutné získat povolení ke kácení. Během středy bude obnaženo vodovodní potrubí na jiných místech a provedou se provizorní propoje tak, aby bylo zajištěno provizorní zásobování všech odstavených domů,“ vysvětlil technický ředitel Vaku Beroun Roman Badin s tím, že po získání souhlasu s kácením problémových stromů od odboru životního prostředí města Beroun, bude vodovodní řad opraven.