Předsedkyně svazu Jarmila Gruntová nasbírala za své dvouleté působení ve funkci spoustu hezkých zážitků.

Zájem o společné akce je enormní. „Nedávno jsme se vrátili z pobytu v Beskydách. Svaz zaplatil masáže a bazén. Za pobyt a dopravu výletníci dali 3000 korun. Poptávka převýšila kapacitu zájezdu, v září akci zopakujeme.“, potvrzuje Jarmila Gruntová.
Podobné akce se bez vstřícnosti města a podpory místních podniků neobejdou. Proto svaz hledá i nové sponzory.

Město samo podle slov předsedkyně STP nechává plánování obdobných aktivit na svazu. Problém, který prozatím v Hořovicích přetrvává, je pohyb po městě a dostupnost úřadů.


„Na radnici si už alespoň zřídili zvonek. Když zazvoním, někdo z úředníků přijde a zařídí, co potřebuji. Nicméně je nedostupnost radnice a pohyb městem problém. Nejen pro postižené, ale i pro maminky s kočárkem. Přes Pražskou ulici se jet nedá, jinde to není lepší. Vymýšlet, kde na chodník najedu a kde sjedu, není jednoduché.“, dodala Gruntová s tím, že jediná bezproblémová trasa je mezi nemocnicí a domovem důchodců.

Velkou radost všem udělala i rekonstrukce vchodu na poštu, kde byl přidán ke schodům přepravník pro vozíčky. Podobně snadný přístup mají i v knihovně.


Energická předsedkyně svazu si s komplikacemi, jak se zdá, hlavu nedělá. Organizuje jednu přednášku a akci za druhou. Program mají tělesně postižení až do konce roku. V listopadu si k výroční schůzi pozvali Jihočeskou Vlachovku. Ta členům STP zahraje v sále radnice, který jim město propůjčí.