Někteří rodiče budoucích prvňáčků žijí v nejistotě. Nevědí, kdy poslat své dítě do školy. Řada z nich se totiž obává, že se zahájení školního roku berounských základních škol posune minimálně o týden. Za to může přestavba školních jídelen, která dosud není u konce. Podle vedení škol i místostarosty Berouna Tomáše Havla jsou však obavy rodičů naprosto zbytečné.

Změny se týkají hlavně dvou škol

Společnost Eurest, která bude zajišťovat nový stravovací systém, se spolu s městem domluvila na výrazných změnách, které se týkají především dvou základních škol. Školní kuchyně v Jungmannově základní škole má být přetvořena na výdejnu. Vařit se bude především v nové kuchyni v Základní škole v Preislerově ulici – a jako záložní kuchyně bude sloužit ta v Základní škole na Wagnerově náměstí. Tady ani na Jungmannově základní škole však nejsou stavební úpravy zdaleka u konce.

Učit se začne jako každý rok

„Nevíme, kdy má jít náš syn do školy, a nevědí to ani naši známí, kteří se nás ptají. Slyšeli jsme, že by se začátek školního roku mohl o týden posunout, ale oficiálně nám nikdo nic neřekl,“ sdělili manželé, kteří nechtějí být jmenováni. Podle ředitele Jungmannovy základní školy Ivana Součka však mohou být všichni rodiče v klidu. Školní rok prý začne normálně. „Rodiče se nemusí bát a své dítě mohou do školy přivést 3. září,“ řekl Ivan Souček. To potvrdil i ředitel Základní školy na Wagnerově náměstí v Berouně Antonín Leopold. „U nás začne školní rok také 3. září, takže učit se začne, kdy se má. K vaření se však vyjadřovat nemohu,“ sdě〜lil Leopold.

Havel slíbil, že žáci jídlo dostanou

Místostarosta Berouna Tomáš Havel potvrdil, že stavební práce nejsou dosud u konce. Pokud se vše nestihne do začátku školního roku, slíbil, že žáci nic nepoznají. „Jestli kuchyně na Wagnerově náměstí nezahájí činnost, tak společnost Eurest dětem jídlo doveze. Je to lepší cesta než celou změnu stravovacího systému posunout o rok,“ uvedl Tomáš Havel, který popřel, že by se stavební práce zpozdily. „Je to přirozený vývoj. Nějakou dobu trvalo výběrové řízení a zajištění všech potřebných povolení. Navíc není jisté, že se přestavba kuchyně nestihne. Pokud se tak stane, bude se jednat o zpoždění v řádech dnů. U výdejny na Jungmannově základní škole se počítá s několika týdny. Tamní jídelna však bude fungovat normálně,“ slíbil Havel.


Co vy na to? Napište námna adresu: reporter.berounsky@denik.cz