Hlavní program plný hudby, tance a scének se odehrával ve velkém divadelním sále. Živo bylo ale i ve vedlejším menším sále, kde gymnazisté nabízeli vánoční pečivo a další občerstvení. „Celý program akademie doprovází akce 
s názvem Bake Sale, jde o prodej pečiva, které žáci sami připravili," vysvětila gymnazistka Kristýna Hnízdilová 
s tím, že o výtěžku studenti rozhodnou sami.

O tom, že o pekařské výrobky byl velký zájem, svědčilo především to, že některé výrobky byly vyprodané už v dopoledních hodinách. Kdo přišel na akademii až odpoledne, nemohl si už dopřát například cukroví Jiřího Matějky, které chutnalo i jeho spolužačkám. „Bylo to výborné," prohlásila Tereza Zálomová, která do Bake Sale přispěla také. „Se spolužačkou jsme připravily chlebíčky," prozradila dívka.

Prodej pečiva nebylo to jediné, čím se studenti snažili získat peníze na úpravu svých tříd. Návštěvníci si na tradiční akci mohli zakoupit nejen občerstvení, ale i obrazy, které žáci namalovali při hodinách výtvarné výchovy. Obrazy měly vánoční tématiku a byl o ně stejně velký zájem jako o pečivo.


A na co gymnazisté výtěžek použijí? Jak už uvedla studentka Kristýna Hnízdilová, žáci si sami určí, jak získané finanční prostředky využijí. V minulých letech si například pořídili venkovní posezení v podobě laviček nebo výmalbu jedné třídy. I letos se budou gymnazisté rozhodovat v rámci ankety. „V novém roce ji umístíme na školní web. Zvítězí ten návrh, který bude mít nejvíce hlasů," sdělil ředitel Gymnázia Václava Hraběte Jiří Vlček. Jak dále uvedl, studenti budou mít na hlasování několik týdnů.