„Táhne na nás z oken. My kluci to vydržíme, kabáty si nechávají hlavně spolužačky," prohlásil student, který se domnívá, že výměna oken bude finančně náročná, ale na druhou stranu v současné době dochází k úniku tepla, a tím ke zbytečně vysokým nákladům na vytápění.

Zřizovatelem berounské obchodní akademie a pedagogické školy, které se nacházejí v jedné budově, je Středočeský kraj. Jeho zástupci o problému vědí a společně se zástupci školy připravují podklady pro potřebné úpravy. Jejich součástí by měla být například výměna oken. Jestli se tak stane v příštím roce, není zatím ale jasné.

Na celý areál obchodní akademie byl již zpracován energetický audit. „Na základě navržených opatření uvedených v tomto auditu vedení školy od roku 2007 žádá zřizovatele o zahrnutí do investičního plánu Středočeského kraje akci s názvem Realizace opatření dle energetického auditu," konstatovala mluvčí Krajského úřadu Středočeského kraje Nicole Mertinová s tím, že předpokládané náklady této úpravy školy dosahují patnácti milionů korun a její součástí by měla být nejen výměna oken a vchodových dveří, ale i zateplení obvodových konstrukcí pavilonů A,B,C a tělocvičny.

Tento požadavek vedení školy zaslalo na Odbor školství, mládeže a sportu i na rok 2014. „Realizace této akce je podmíněna zahrnutím do plánu investic Středočeského kraje na rok 2014," pokračuje Nicole Mertinová. Zda se úprava berounské školy opravdu objeví v investicích kraje příštího roku, bude jasné až koncem letošního roku, kdy budou zástupci kraje projednávat plán investic spolu s rozpočtem, a to na zasedání prosincovém zasedání zastupitelstva.