„Nejednalo se pouze o zateplení. Ve školce chyběla sprcha, proto jsme celé sociální zařízení vybourali a postavili nové, už i s chybějící sprchou,“ konstatoval současný zastupitel Suchomast Josef Štěpán. „Součástí úprava mateřské školy byla i ložnice dětí v patře, která vznikla přibližně v roce 1960. Strhly se zde podhledy a místnost se znovu zateplila,“ pokračuje ve výčtu úprava mateřské školy Josef Štěpán.

Další projekty

V předchozím volebním období zástupci obce získali na zateplení budovy mateřské školy dotaci, a to ve výši, 1,2 milionu korun. Obec do úprav vloží přibližně půl milionu korun.

Předchozí vedení obce získalo dotaci i na zateplení dalších budov, měl by tak být upravený obední úřad, zdravotní středisko a škola. Školní jídelna se již zatepluje.

Nově zvolení zástupci Suchomast hodlají uvedené projekty dokončit. „Samozřejmě, že v nich budeme pokračovat. Vzhledem k počasí tak učiníme v příštím roce,“ prohlásila starostka Suchomast Hana Šimková. Jak dále uvedla, nejprve se dokončí již započaté akce, následně se bude uvažovat o těch dalších.