Právě bezpečnost hraje hlavní roli při výstavbě nového chodníku. „Postavíme ho ve středu obce v zatáčce nad obecním úřadem. Přesuneme tak chodce z kritického úseku silnice za svodidla. Problémy zde mají chodci hlavně v zimě. Sníh by měli ze silnice odklízet silničáři, když je více sněhu, tak ho však nahrnou radlicí ke kraji vozovky. Silnice se tak zúží a není na ní pro chodce místo. Při sněhových přeháňkách musíme místo sledovat a sníh odvážet,“ vysvětlil starosta Suchomast Josef Štěpán.

Dvaatřicet metrů nového chodníku v kritickém místě obce vyjde na 450 tisíc korun. Podle Suchomastských se však jedná o velmi důležitou investici.

„Lokalita není pro chodce v současné době bezpečná, po dokončení chodníku nebude muset už nikdo chodit přímo po silnici, kde jezdí i mnoho nákladních aut,“ sdělil Josef Štěpán a dodal, že akce bude náročná i z toho důvodu, že za svodidly se v současné době nachází sráz.

Suchomastští si podali žádost o dotaci i na výsadbu zeleně, kterou chtějí zlepšit okolí místní školy. Nezapomněli ani na dobrovolné hasiče. I na jejich práci by chtěli získat finanční podporu. V letošním roce hodlají získat peníze i na úpravu komunikací.